Opis urządzenia

Hydrodynamiczny system natrysku jednokomponentowego.

Graveco ® ST-9450 została, jako maszyna profesjonalna – zaprojektowana z myślą o długiej, wymagającej pracy dlatego urządzenie jest niezwykle wytrzymałe.

Specjalistyczna obróbka metalowych elementów sprawia, że maszyna posiada wysoką sprawność i może pracować na wyższym ciśnieniu bez obawy o jego utratę w czasie losowej sekwencji uruchomień i wyłączeń.

Odpowiednie dopasowanie elektroniki z elementami mechanicznymi umożliwia manualne, dokładne określenie żądanego ciśnienia.

Ze względu na wysoką precyzję wykonania i zastosowanie dobrej jakości elementów model Graveco ® ST-9450 oznacza się bardzo niską awaryjnością elektroniki. Również zewnętrzna budowa urządzenia, korpus oraz stelaż świadczą o tym, że mamy do czynienia z solidnym urządzeniem. Zastosowanie radiatora używanego w silnikach spalinowych sprawia, że elektronika jak i całe urządzenie bezproblemowo oddaje ciepło przez co zmniejszone zostaje ryzyko przegrzania urządzenia, a przy tym jego uszkodzenie.

Silnik zastosowany w Graveco ® ST-9450 posiada 1300W co sprawia, że urządzenie zdecydowanie nadaje się do profesjonalnego użytku. Szczotkowa konstrukcja silnika prądu stałego jest bardziej odporna na wahania napięcia i dlatego takie silniki mogą pracować na dłuższym przewodzie zasilającym, poprawiając komfort i ergonomię pracy.

Wysoki standard wykonania silnika oraz zastosowanie odpowiednich materiałów znacznie przedłuża jego żywotność i poprawia jego obciążalność przez co nie jest on narażony na uszkodzenie, szybkie zużycie lub przegrzanie.

W modelu Graveco ® ST-9450 zastosowano również inteligentny system kontroli ciśnienia, który zapewnia równomierny natrysk przy każdym ciśnieniu opryskiwania.

Dokładny i precyzyjny manometr umożliwia ustawienie żądanego ciśnienia. Sam manometr jest czytelny i przyjazny dla użytkownika. Praca na tego typu rozwiązaniach nie sprawia problemów.

Wymiana filtra kolektora jest bardzo prosta i nie sprawia użytkownikowi problemów. Pozwala to na wykonywanie pracy bez dłuższych przestojów. Dodatkowo zmniejsza się możliwość zatkania końcówki natryskowej (dyszy) co zapewnia większy komfort pracy.

Graveco ® Model ST-9450 wyposażony jest w wysokowydajną, bardzo dobrą jakościowo pompę tłokową stabilizowaną mechanicznym regulatorem ciśnienia.

Graveco ® ST-9450 to bardzo lekki, hydrodynamiczny system natrysku jednokomponentowego. Dzięki swoim rozmiarom i wadze jest łatwy do przenoszenia, transportu i przechowywania. Posiada solidny uchwyt ułatwiający przenoszenie maszyny. Zastosowane przedłużenie pistoletu umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc bez użycia np. drabiny lub rusztowania.

Połączenie przedłużenia pistoletu wraz z 15 m wężem dołączonym do zestawu zapewnia komfortową pracę. Nie ma konieczności ciągłego przestawiania agregatu, ponieważ długość węża pozwala wykonywać pracę na dużych powierzchniach i wysokościach.

Zastosowanie:

  • Graveco ® ST-9450 – służy do malowania emulsją, akrylem, poliwinylem, kauczukami chlorowanymi, olejami, farbami lateksowymi, a także do natryskiwania bejc i lakierów, farb metalicznych
  • dla firm zajmujących się wykańczaniem, remontami i malowaniem wnętrz
  • dla użytkownika prywatnego
  • w gospodarstwie domowym
  • do małych prac ogrodniczych
SPECYFIKACJA TECHNICZNA
MAX. CIŚNIENIE 3300 psi / 227 bar
MAX. WYDAJNOŚĆ 2,1 l / min
MAX. MOC 1000W
MAX. ŚREDNICA DYSZY 0,482 mm
WAGA 15 kg
DŁUGOŚĆ WĘŻY 15 m
Oferta Graveco®

Inne urządzenia

GRAVECO ST-395
GRAVECO ST-395

Uniwersalna jednostka natryskowa

GRAVECO ST-395E
GRAVECO ST-395E

Uniwersalne urządzenie do malowania natryskowego wyposażone w pompę tłokową i elektroniczny regulator ciśnienia

GRAVECO ST-495
GRAVECO ST-495

Urządzenie natryskowe z mocnym bezszczotkowym silnikiem odpornym na wahania napięcia

GRAVECO ST-595
GRAVECO ST-595

Urządzenie do natrysku bezpowietrznego Graveco® do farb i lakierów

GRAVECO ST-6230
GRAVECO ST-6230

Seria ST-6230 to jednoskładnikowe urządzenia natryskowe przeznaczone dla profesjonalnych firm lakierniczych

GRAVECO ST-9450
GRAVECO ST-9450

Profesjonalna maszyna przeznaczona do długiej i wymagającej pracy, niezwykle wytrzymała